تاي چي

اين آموزش توسط بسياري از مربيان اين رشته ورزشي استفاده شده

اين مجموعه براي حرفه اي ها و کساني که قصد آرامش دارند پيشنهاد مي شود

مجموعه اي براي آموزش تاي چي براي علاقه مندان اين رشته و کساني که به فکر سلامتي با اين رشته هستند

خريد آموزش تاي چي

توجه کنيد: اين محصول داراي گارانتي بدون قيد و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و يا تعويض ميباشدپس با اطمينان خريد کنيد

اين محصول به صورت اورجينال از فروشگاه ارائه ميشود و شماره مجوز در توضيحات درج گرديده

خريد پستي

فقط  ۱۲۵۰۰ تومان!          شماره مجوز: ???/?????

با خريد اين مجموعه استثنايي سلامتي خود را تضمين کنيد

تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

عکس های آموزشی برای یادگیری تای چی چوان

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٤۸ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

عکسهای زنان محجبه ایرانی در حال تمرین تای چی چوان

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

دانلود کتاب خواص درمانی تای چی چوان

 

در این پست کتاب "خواص درمانی تای چی چوان" را برای شما کاربران گرامی آماده کرده ایم. جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید...ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٤٥ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

تاثیر تاى چى بر بهبودى رفتار مصرف کنندگان مواد مخدر، الکل و اعتیاد

وقتی صحبت از رفتار مواد مخرب می شود دیگر مهم نیست که آنرا اعتیاد ، اجبار و یا ضرورت غیر قابل مقاومت و یا انگیزه غیر قابل کنترل بنامیم.درمان این شرایط بسیار گوناگون  است ولی هیچ جا بهتر از چین مشهود نیست که در آنجا بیش از 2000 سال است که رفتار اجباری و غیر قابل کنترل ، شناخته و درمان شده است. اگر چه روش ها و متدهای مختلفی بکار رفته ولی همگی دراصول چینی خود که هماهنگیyin & yang  است مشترک بوده اند و نتیجه اصول تائوئیست مربوط به آنها در سه اصل بودائیسم بیان شده است یعنی طمع ، خشم و رنج.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

پنج سطح فراگیری تای چی چوان

اساسا فراگیری تای چی چوان شباهت زیادی به مراحل تحصیل و سوادآموزی از مقطع دبستان تا سطح دانشگاه دارد که طی آن، دانش آموز بتدریج به کسب معلومات و افزودن بر دانش و آگاهیهای خود می پردازد. او بدون ساختن پایه ای خوب در مقطع ابتدایی و متوسطه نخواهد توانست تحصیلات عالیه موفقی را پشت سر بگذارد. برای یادگیری تای چی چوان هم هنرجو باید از تمرینات ابتدایی آغاز کرده و طی یک روند منظم و سیستماتیک به مراحل بالاتر و پیشرفته ارتقاء یابد.اگر کسی از این اصول پیروی نکرده و تصور کند که می تواند از راهی میانبر و سریعتر به سطوح بالا برسد، موفق نخواهد بود. مراحل پیشرفت در فراگیری تای چی چوان از مبتدی تا عالی ، مشمل بر پنج سطح در مهارتهای رزمی (کونگفو) است. برای هر سطح کونگفو ،معیارهایی هدفمند تعریف شده است که بالاترین آنها در سطح پنجم بدست خواهد آمد. در ادامه مطلب ، ملزومات این معیارها و مهارتهای رزمی  برای هر سطح شرح داده خواهد شد. امیدوارم با این توضیحات، خیل عظیم علاقمندان تای چی چوان در سرتاسر جهان بتوانند سطح فعلی مهارت خود را سنجیده و بدانند که در مرحله بعدی باید چه چیزی را یاد بگیرند و گام به گام پیشرفت نمایند.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

چرا تای چی چوان

 هر روز از گوشه و کنار جهان اخبار تازه ای از فواید تای چی بگوش میرسد. هراز چند گاهی نتایج تحقیقات یک گروه دانشگاهی یا پزشکی در نشریات یا سایت های معتبر پزشکی منتشر میشود که در آن فایده یا کاربرد جدیدی برای تای چی چوان مطرح شده است. درمان بیماریهای خاص یا صعب العلاج، پیشگیری از برخی ناراحتی های جسمانی، افزایش سلامت و استقامت عمومی بدن، افزایش قدرت حفظ تعادل در سنین بالا، درمان ناراحتی های روحی و روانی، و . . . .

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

فواید تای چی چوان درتقویت بدن و بهبود سلامتی

۱- حفظ سلامتی سیستم عصبی و بهبود توانایی واکنش در مقابل تحریکات بیرونی

رفتار عادی انسانها توسط  سیستم عصبی کنترل میشود. همکاری بین مجموعه عضلات مختلف، عملکرد عضلات و ارگانها، و همکاری بین سیستم های مختلف بدن، و هماهنگی بین حالتهای درونی و بیرونی، همگی توسط لایه محافظ خارجی مغزی (کورتکس) کنترل میشوند. هنگام انجام تمرینات تای چی چوان، شما باید آرامش جسمی و روحی خود را حفظ کنید. در این شرایط قادر خواهید بود قابلیت کنترل خود را تقویت نموده، محرکهای خارجی را کاهش داده و باعث شوید دوره های هیجان و آرامش در مغزتان بطور متناوب و با ریتمی مشخص اتفاق بیافتد. بنابراین هیجان و آرامش مغزی بخوبی با یکدیگرهمکاری نموده و حسگرهای شما پیامهای بیرونی را بدقت دریافت میکنند. بدلیل بهبود عملکرد حواس و افزایش هوشیاری، بدن انسان قابلیت واکنش فعال خود را بهبود بخشیده و نسبت به پیامهای کلامی دقیق تر عمل خواهد کرد. این امر برای ایجاد واکنش مشروط و کامل کردن سیستم پیام دوم، بسیار مناسب بوده و براساس آن،(تای چی کار) قادر خواهد بود اطلاعات رشدی و پرورشی را بهتر فرا بگیرد یا کلیدها و تکنیکهای رفتاری را دقیق تر و سریعتر بدست آورد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٧ | ٥:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

هنر شناختن حریف در تای چی - تویی شو (پوش هند)

کسانیکه به تمرینات تای چی چوان میپردازند ، همه میدانند که تمرین فرم های تای چی در واقع شکل تمرینات است و تمرین تویی شو ، کاربرد آن (در مبارزه). شاید برایتان این سوال پیش بیاید که آیا تفاوتی بین شکل تمرینات و کاربرد آنها وجود دارد ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا لازمست تعریفی از شکل تمرینات داشته باشیم و بعد ببینیم کاربرد آنها چه چیزی میتواند باشد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

تای چی ورزشی برای بهبود آرتروز

مقاله ای که در ادامه مطلب آمده است، در مجله علمی " روماتولوژی نیوز" شماره فوریه 2004 منتشر شده که توسط مهندس محسن ضمیری به فارسی برگردان شده است.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

سبک شین یی لیوهه چوان

شین یی لیوهه به معنای مشت‌زنی قلب، ذهن و شش هارمونی، یکی از قدیمی ترین سبکهای نرم درونی ووشو (کونگ فو ) به حساب می‌آید .شین یی لیوهه دارای فرمها و حرکاتی ساده می باشد که بازتابی است از جوهره‌ی عمیق و مفاهیم شگرف آن. شین یی لیوهه چوان هنری است درونی که بر تقویت انرژی حیاتی (چی) تأکید می‌کند و پیرو تئوری و مفاهیم تمرینی چی کونگ می‌باشد که همانا پرورش و پالایش ذهن، انرژی درونی و روان تا رسیدن به رهایی کامل و روشن ضمیری است. در شین یی لیوهه ذهن، انرژی درونی و روان پایه‌ء تجلی و ظهور حرکاتی است که از روحیه‌ء حیوانات مختلف به هنگام رزم الهام گرفته شده است. این حرکات به این دلیل از حیوانات الهام گرفته شده‌اند تا غرایز طبیعی و حواس و توانایی‌هایی  که فرد از دست داده است را، به او باز گردانند .

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

سبک باگواجانگ

با گوا در لغت به معنای هشت سه خطی است. این سه خطی ها در کتاب تقدیرات (یی چینگ) بعنوان سمبل هایی برای نشان دادن پدیده های طبیعی به کار رفته اند. جانگ به معنای کف دست می باشد و باگواجانگ هنری است رزمی که بر استفاده از دست باز تأکید می کند. باگواجانگ به عنوان روشی از کونگفوی درونی بر پایهء تئوری تغییرات دائم استوار است. براساس گفته های بجا مانده از چینیان باستان، زندگی که همان تغییر می باشد، از یکی شدن یین و یانگ پدید آمده است. از  برهمکنش  این دو است که زندگی، تغییرات و زایش پدید می آید و این جوهرهء فلسفهء باگوا است.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

سبک چن تای چی چوان

تای چی چوان ، در اواخر سلطنت سلسله مینگ، توسط یک فرمانده نظامی بنام "چن وانگ تینگ "  از نسل نهم خاندان چن ، در روستای چن جیاگو از توابع شهرستان ون شیان ، استان هنان  چین ، ابداع شد. چن وانگ تینگ ، براساس میراث خانوادگی ووشو و تئوری یین و یانگ از کتاب تقدیرات، و ترکیب نظریه جینگ لو در طب سنتی چینی با دائویین و تونا ، بطور جامع ، مجموعه ای از تای چی چوان را بنیان نهاد که نه تنها ماهیت یین و یانگ را در خود دارد بلکه با حرکات تند و آرام، سخت و نرم، و گرفته و رها، نیز شناخته میشود.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٤٩ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

سبک یانگ تای چی چوان

تای چی چوان، هنر اسرارآمیز خانواده چن برای نخستین بار ،توسط چن چانگ شین از نسل چهاردهم خاندان چن به هنر جویی غیر از خانواده چن آموخته شد . این شخص کسی نبود جز " یانگ لوچان " (Yang Luchan) مردی از روستای گوانگ پینگ از منطقه یونگ نیان (Yong Nian) واقع در استان هبی (Henei)  کشور چین که در سالهای ۱۷۹۹ تا ۱۸۷۲ میزیسته است.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

دانلود مستند آموزشی تای چی ( برای تازه واردها)

مستند آموزشی تای چی ( برای تازه واردها)
Tai Chi for beginners

مجموعه ای برای یادگیری ورزش تای چی، تمارینی برای آرامش روحی و حذف تنش های روزمره از زندگی.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٤/٤/۱٥ | ٥:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : حیدری

تای چی چوان در بین هنرهای رزمی ، گوهریست که اساتید برجسته آن علاقه چندانی به شناخته شدن و کسب شهرت نداشتند و این افتادگی و شخصیت والا ،تا به امروز و اساتید معروف معاصر نیز ادامه یافته است تا جائیکه  اگر شما از یکی از آنها سوال کنید که تای چی را تا چه حدی میداند ، جواب خواهد داد ، من تجربه اندکی در این زمینه دارم  . و یا در مسابقات جهانی ووشوی سنتی که در یکی دو سال اخیر برگزار شد دیدیم که یکی از ۱۰ استاد برتر ووشوی چین ، همانند دیگر شرکت کنندگان در مسابقه شرکت نموده و در صف ثبت نام و تحویل مدارک می ایستد و اجازه نمی دهد ارفاقی در این خصوص برای او قائل شوند. آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند معرفی برخی از اساتید گذشته ، معاصر و حال حاضر تای چی چوان است که با ذکر خاطراتی از آنها همراه شده است .

* چن فا که Chen  Fa Ke

اساتید مشهور تای چی چوان

به ادامه مطالب بروید

 

 ادامه مطلب